Dudak üstünde kırışıklıklar, özellikle sigara içme, mimik hareketi yapmaya bağlı olarak derin kırışıklıklar, çizgilenmeler şeklinde ortaya çıkar bu bölgede en etkili yöntemlerden botox ( botoks), uygulamasıdır. Dudağın üst kısmında oluşan dikey çizgilerdir, yaşlılık çizgilerini düzeltir. Botox enjeksiyonu ile bu çizgilerin hafifletilmesi mümkündür. Bazılarının dudak kenarı aşağıya dönüktür bu durum kişiye üzgün bir ifade verir.

Dudak kenarını aşağıya çeken kaslara botox enjeksiyonu yaparak bu durumdan kurtulmak mümkündür. Dudak üstü botoksu diğer alanlara uygulanan botoksdan daha farklı bir teknikle uygulanmaktadır. Dudak çizgileri kurtulmak için dudak üstü botoksu düzenli olarak tekrar edildiğinde bir miktar çizgilerde azalmaya yardımcı olur. Uygulama sonra normal hayatınıza hemen geri dönersiniz. Botoks sonrası hefif bir kızarıklık olur.

Dudak çizgileri için botoks sonucu 3 günde başlar, 7 günde maksimum etki oluşur. 3-4 aydan sonra etkinliği azalır ve 6 ay sonra botoksun etkinliği biter.

Tavsiye Edilen Yazılar